Przedszkole nr 217 Sióstr Rodziny Maryi

Programy przedszkolne


W roku szkolnym 2018/ 2019 realizujemy następujące programy i projekty:

 

 1. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego.
 2. Program wychowania przedszkolnego "Kocham przedszkole". Autorki: Mirosława Anna Pleskot, Agnieszka Staszewska-Mieszek, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
 3. Ogólnopolski program katechetyczny „Kochamy dobrego Boga”.
 4. Dziecięca matematyka – Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska.
 5. Program wychowawczy Przedszkola Nr 217 Sióstr Rodziny Maryi.
 6. Profilaktyka agresji dla dzieci 5-letnich „Spotkania z Leonem” – Hubert Czemierowski, Ewa Czemierowska-Koruba.  Program realizowany przez psychologa.
 7. Program wspierający i stymulujący rozwój mowy 3,4 i 5 – latków „Świat Pana Języczka”. Program realizowany przez  logopedę.
 8. Autorski program języka angielskiego - Monika Jabłonowska

 

Uczestniczymy w następujących projektach i  kampaniach edukacyjnych:

 

 1. Cała Polska czyta dzieciom – celem jest krzewienie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców. Projekt realizowany we wszystkich grupach.
 2. „100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI  POLSKI”. Założeniem projektu jest wzbudzenie przywiązania, miłości i oddania do rodzinnej ziemi. Rozwijanie wiedzy na temat niepodległości oraz uświadomienie dzieciom co oznacza bycie patriotą. Zapoznanie dzieci z przeszłością i historią Polski, aby już w wieku przedszkolnym, zaszczepić to co stanowi naszą kulturę narodową. Projekt realizowany w gr. Pszczółki
 3. Projekt "Święci uśmiechnięci" realizowany  w ramach projektu edukacyjnego "Książka dla przedszkolaka" (blizejprzedszkola.pl). Ma on na celu połączenie upowszechniania idei czytelnictwa wśród najmłodszych z katolickim charakterem i misją  przedszkola.  W każdym miesiącu będą dzieci zapoznawane z postacią wybranego świętego. Projekt realizowany w gr. Biedronki.