Programy przedszkolne — Przedszkole nr 217 Sióstr Rodziny Maryi

Programy przedszkolne

W roku szkolnym 2017/ 2018 realizujemy następujące programy i projekty:

1. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego.
  2. Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci „Nasze przedszkole" – Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba – Żabińska. Wyd. Mac Edukacja.
  3. Ogólnopolski program katechetyczny „Kochamy dobrego Boga”.
  4. Dziecięca matematyka – Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska.
  5. Program wychowawczy Przedszkola Nr 217 Sióstr Rodziny Maryi.
  6. Profilaktyka agresji dla dzieci 5-letnich „Spotkania z Leonem” – Hubert Czemierowski, Ewa Czemierowska-Koruba.  Program realizowany przez psychologa.
  7. Program wspierający i stymulujący rozwój mowy 3,4 i 5 – latków „Świat Pana Języczka”. Program realizowany przez  logopedę.
  8. Autorski program języka angielskiego - Monika Jabłonowska

Uczestniczymy w następujących kampaniach edukacyjnych:

1. Cała Polska czyta dzieciom – celem jest krzewienie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców.
  2. Kubusiowi Przyjaciele Natury –  celem programu jest zachęcenie dzieci do dbania o  środowisko naturalne. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie warzywa, owoce i pijąc sok. Program realizowany w gr. Motyków
  3. Akademia Zdrowego Przedszkolaka. Celem nadrzędnym działalności Akademii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin. Przedszkola realizujące program mają możliwość otrzymywania scenariuszy oraz materiałów dydaktycznych do przeprowadzenia warsztatów z dziećmi. Mogą również zdobywać Certyfikaty AZP, uczestniczą w licznych warsztatach i konkursach z możliwością otrzymania atrakcyjnych nagród.