LEGENDY WARSZAWSKIE:)

Znakiem firmowym naszego przedszkola są doroczne przedstawienia rodziców dla całej społeczności przedszkolnej oraz klasztornych domowników. Wszyscy czekają na nie z niecierpliwością – rodzice, bo każdy ma w sobie niezrealizowany talent aktorski, a dzieci, bo mogą zobaczyć dorosłych w niecodziennych sytuacjach. W związku z jubileuszem stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Teatr Rodzinny P217 przygotował spektakl „Legendy warszawskie”. Wspólnie z małymi mieszkańcami stolicy ruszyliśmy w podziemia kamienicy na Krzywym Kole, by po raz kolejny zadać śmiertelny cios Bazyliszkowi. Za sprawą biednego krawczyka Lutka przypomnieliśmy sobie, że pieniądze nie mają żadnej wartości, gdy nie mamy się nimi z kim podzielić. Zaś historia Warsa i Sawy pozwoliła nam znów uwierzyć, że nic prócz miłości nam nie potrzeba. Na zakończenie odśpiewaliśmy Niemenowski „Sen o Warszawie”. Brawa dla reżysera, artystów, ale też dla dzieci, za sprawą których w sercach rodziców rokrocznie rodzi się pragnienie przełamania wstydu. (A.J.Ch)

<< Wróć do poprzedniej strony