KOMUNIKATY - NOWE

Informujemy, że w okresie dyżuru wakacyjnego

będą zorganizowane grupy łączone.

Wytyczne GIS, MZ i MEN z 4 czerwca dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - OTWÓRZ

Zakończyliśmy przyjmowanie deklaracji na dyżur wakacyjny. Aktualnie mamy komplet dzieci.

Dyżur wakacyjny

Przyjmujemy zgłoszenia na dyżur wakacyjny. Wszystko wskazuje na to, że będzie się on odbywał przy  dotychczasowych ograniczeniach związanych z pandemią. Deklaracje prosimy przesyłać do piątku 29 maja DEKLARACJA - POBIERZ

Organizacja pracy przedszkola w okresie stanu epidemicznego:

• Przedszkole będzie czynne w godzinach 07:00 — 17:00.
  • Dziecko do przedszkola należy przyprowadzić najpóźniej do godziny 08.15
  • Pory posiłków: I śniadanie - godz. 8.30; II śniadanie (owocowe) - godz. 10.00; obiad - godz. 11.20; podwieczorek - godz. 14.00
  • Ilość dzieci w poszczególnych grupach ustalona w zależności od wielkości powierzchni: gr. Pszczółki - 10 miejsc;  gr. Biedronki – 12 miejsc;  gr. Motylki – 12 miejsc - PO AKTUALIZACJI WYTYCZNYCH GIS, Z DNIA 4 CZERWCA  W GRUPACH MOŻE PRZEBYWAĆ 16 DZIECI
  • Do grupy w miarę możliwości będą przyporządkowani ci sami opiekunowie.
  • W przedszkolu nie będzie organizowanych zajęć  dodatkowych.
  • Zajęcia terapeutyczne ze  specjalistami będą prowadzone w zależności od zgłoszonych dzieci do przedszkola
  • Większość zajęć i zabaw dla dzieci będzie organizowana na świeżym powietrzu.
  • Listę dzieci objętych opieką ustala dyrekcja przedszkola na podstawie rekomendacji MEN, z pierwszeństwem dla dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
  • Jeśli liczba zgłoszeń jest większa od limitu miejsc w danej grupie, wtedy uwzględnia się sytuację rodzinno-zawodową  wskazaną  przez rodziców.

WYTYCZNE GIS  Z  4 MAJA - ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA PDF

Procedury obowiązujące w przedszkolu  w czasie pandemii:

1. Rodzice oddając dziecko pod opiekę placówki mają świadomość sytuacji epidemicznej w kraju i biorą pełną odpowiedzialność za podjętą decyzję.
  2. Przed wejściem do przedszkola wszystkie osoby dorosłe mają obowiązek zdezynfekowania rąk.
  3. Rodzice/opiekunowie mają obowiązek zdezynfekowania rąk, zakładania rękawiczek ochronnych i zakrywania ust i nosa maseczką ochronną
  4. Rodzice wyjaśniają dziecku konieczność przestrzegania zasad higieny – częste mycie  rąk ciepłą wodą z mydłem, unikanie dotykania oczu, nosa i ust itp.
  5. W czasie drogi do i z przedszkola rodzice mają obowiązek zapewnić dziecku, które ukończyło 4 rok życia,  indywidualną osłonę nosa i ust (maseczkę ochronną)
  6. Rodzic/opiekun przyprowadzający/odbierający dziecko do/z przedszkola zachowuje dystans społeczny w odniesieniu do pracowników przedszkola, innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m
  7. Rodzic/opiekun wchodzi na teren przedszkola tylko do wspólnej przestrzeni przedszkola, tj. na hol, z zachowaniem zasady 1 rodzic z dzieckiem na 2 m 2. Pozostali rodzice/opiekunowie pozostają na zewnątrz przedszkola, aż   zwolni się przestrzeń.
  8. Rodzic nie wchodzi do szatni, dziecko odbiera woźna pełniąca dyżur w holu, pomaga dziecku w czynnościach samoobsługowych, doprowadza dziecko do przydzielonej grupy pod opiekę nauczyciela.
  9. Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  10. Dzieci do przedszkola są przyprowadzane/odbierane przez osoby zdrowe.
  11. Rodzic kategorycznie nie przyprowadza  do przedszkola dziecka, jeśli ktoś z najbliższego otoczenia dziecka przebywa na kwarantannie lub w izolacji.
  12. Dzieci nie mogą przynosić do przedszkola żadnych niepotrzebnych przedmiotów, w tym zabawek.
  13. Odbiór dziecka z przedszkola rodzice zgłaszają woźnej pełniącej dyżur w holu, ona monitoruje bezpieczne przejście dziecka z sali zabaw/placu zabaw  do rodzica.

____________________________________________________________________________________________________

Drodzy Rodzice,

W odpowiedzi na decyzję władz oświatowych, Organ Prowadzący postanowił, że od 6 maja br. nasze przedszkole będzie sprawowało opiekę nad dziećmi. Zgłoszenia dziecka do przedszkola należy dokonać  mailowo, najpóźniej do poniedziałku, tj. 4 maja,  do godz. 14.00, na dres: srm@przedszkole217.pl

W  zgłoszeniu prosimy podać termin, od kiedy dziecko zacznie korzystać z opieki przedszkolnej.

Apelujemy, aby z opieki w najbliższym czasie skorzystali ci rodzice, których sytuacja zawodowa do tego zmusza. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Drodzy Rodzice!

Prosimy o zapoznanie się z najnowszymi informacjami MEN związanymi z otwarciem przedszkoli.

Od 6 maja br. przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą otwarte.https://www.gov.pl/web/edukacja/otwieramy-przedszkola-od-6-maja

Wytyczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego pdf

<< Wróć do poprzedniej strony