Przedszkole nr 217 Sióstr Rodziny Maryi

Aktualności


INFORMACJE DLA RODZICÓW 3-LATKÓW

Drodzy Rodzice,

Rok szkolny rozpoczynamy 2 września, ten dzień  jest  normalnym dniem pracy w przedszkolu, nie ma uroczystości rozpoczęcia zajęć, jak w szkole. Ramowy rozkład dnia w przedszkolu znajduje się na naszej stronie w zakładce "Organizacja".

Prosimy, aby każde dziecko rozpoczynającę edukację przedszkolną było wyposażone w następujące rzeczy:

 • zapasowe ubranko w woreczku: majtki, skarpetki, bluzeczka, spodenki lub spódniczka /worek podpisany/
 • kapcie na podeszwie antypoślizgowej /podpisane/
 • wygodny strój do gimnastyki korekcyjnej w woreczku /worek podpisany/
 • wygodny strój do leżakowania w woreczku /worek podpisany/
 • duża paczka chusteczek higienicznych wyciąganych;
 • chusteczki nawilżane;
 • przybory do mycia zębów: szczoteczka i pasta podpisane markerem /kubeczeków prosimy NIE PRZYNOSIĆ//

Sugestie dotyczące ubierania dziecka do przedszkola:

 • spodnie, spódniczki najlepiej na gumkę nie za luźną i nie za ciasną,
 • nakrycie głowy (także w okresie letnim)
 • bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami (dzieci myją ręce z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zamoczyć; gdy rękawy są za ciasne i nie dają się podciągnąć, dziecku trudno będzie ich nie zalać)
 • buty wyjściowe (bezpieczne, nie klapki, nie drewniaki i nie śliskie, łatwe do wkładania, zapinane na rzepy)
 • w dni deszczowe – kalosze, kurtki przeciwdeszczowe z kapturem lub pelerynki
 • kapcie najlepiej na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy (z wyjątkiem ortopedycznych) – ułatwiają dziecku samodzielne zdejmowanie i wkładanie.

PAMIĘTAJMY!

Dziecko powinno czuć się luźno, wygodnie. Nie stresujmy go niepotrzebnymi, trudnymi do założenia czy zapięcia częściami garderoby.

 


PODZIĘKOWANIE


WAKACJE


LEGENDY WARSZAWSKIE

OBSZERNA RELACJA FOTOGRAFICZNA SPEKTAKLU W ZAKŁADCE GALERIA - INTEGRACJA - ZAPRASZAMY:)

Znakiem firmowym naszego przedszkola są doroczne przedstawienia rodziców dla całej społeczności przedszkolnej oraz klasztornych domowników. Wszyscy czekają na nie z niecierpliwością – rodzice, bo każdy ma w sobie niezrealizowany talent aktorski, a dzieci, bo mogą zobaczyć dorosłych w niecodziennych sytuacjach. W związku z jubileuszem stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Teatr Rodzinny P217 przygotował spektakl „Legendy warszawskie”. Wspólnie z małymi mieszkańcami stolicy ruszyliśmy w podziemia kamienicy na Krzywym Kole, by po raz kolejny zadać śmiertelny cios Bazyliszkowi. Za sprawą biednego krawczyka Lutka przypomnieliśmy sobie, że pieniądze nie mają żadnej wartości, gdy nie mamy się nimi z kim podzielić. Zaś historia Warsa i Sawy pozwoliła nam znów uwierzyć, że nic prócz miłości nam nie potrzeba. Na zakończenie odśpiewaliśmy Niemenowski „Sen o Warszawie”. Brawa dla reżysera, artystów, ale też dla dzieci, za sprawą których w sercach rodziców rokrocznie rodzi się pragnienie przełamania wstydu. (A.J.Ch)


RELACJA Z WYCIECZKI DO TORUNIA

OBSZERNA RELACJA FOTOGRAFICZNA Z WYCIECZKI W ZAKŁADCE GALERIA - WYCIECZKI - ZAPRASZAMY:)

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od odwiedzenia Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Choć nie był to wcześniej planowany punkt programu, to cieszymy się, że podróż rozpoczęliśmy od modlitwy w tak wyjątkowym miejscu. Przy okazji oglądania obrazów i pomników przy sanktuarium przypomnieliśmy sobie nieco wiadomości z historii Polski. Dalsza część dnia upłynęła nam na poznawaniu urokliwych zakątków Torunia. Spacerowaliśmy po uliczkach Starego Miasta, weszliśmy  na mury obronne,  zobaczyliśmy też dom Mikołaja Kopernika. Wędrując po ruinach zamku krzyżackiego usłyszeliśmy opowieści rycerskie, dowiedzieliśmy się czym była fosa i do czego służyły młyny czy baszty. Byliśmy świadkami emocjonującej walki rycerzy, którzy następnie opowiedzieli nam o swoich zwyczajach. Poznaliśmy nazwy różnych części ich uzbrojenia. Sami też mieliśmy okazję przebrać się w stroje mieszkańców średniowiecznego miasta. Za to w domu legend toruńskich to my staliśmy się bohaterami niezwykłych historii. Stworzyliśmy orszak królewski Władysława Jagiełły, zbudowaliśmy krzywą wieżę, wzięliśmy udział w turnieju dla flisaków i głośno dzwoniliśmy dzwonem kościelnym. Drugi dzień naszej przygody rozpoczęliśmy od zwiedzania katedry św. Janów. Po wspólnej modlitwie zobaczyliśmy gotycką chrzcielnicę, w której ochrzczono Mikołaja Kopernika, zabytkowe malowidła na ścianach a także pamiątki z wizyty św. Jana Pawła II. Potem udaliśmy się do Muzeum Piernika, gdzie mieliśmy okazję usłyszeć o ciekawych tradycjach toruńskich, powąchać aromatycznych przypraw i własnoręcznie wykonać ozdobne ciasteczka. Podczas pobytu w planetarium, w towarzystwie psa Łajki polecieliśmy w kosmos! Na mapie nieba szukaliśmy gwiazdozbiorów, poznaliśmy budowę Układu Słonecznego i zobaczyliśmy Księżyc z bliska. Po tylu przeżyciach odpoczęliśmy nieco na statku, płynąc po Wiśle i podziwiając panoramę  miasta. Nasz dzień zwieńczyła wizyta w Muzeum Piśmiennictwa w Grębocinie. Sami produkowaliśmy papier, pisaliśmy gęsimi piórami, drukowaliśmy w olbrzymich maszynach jak za czasów Gutenberga. Trzeciego dnia wycieczki przenieśliśmy się na wieś, aby zobaczyć jak wyglądało życie naszych przodków. W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu spotkaliśmy pana kowala, któremu pomagaliśmy kuć żelazo – serduszko,  łyżkę i nóż. Podziwialiśmy kwieciste łąki i urokliwe gaiki podczas przejażdżki bryczką. Odwiedziliśmy wiele domostw  - od ubogich drewnianych chałup po wystawne dworki szlacheckie. Weszliśmy do szkoły sprzed 100 lat i oglądaliśmy zwierzęta w gospodarstwie. Wspomnienia z wycieczki na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci, będziemy opowiadać o atrakcjach, w których uczestniczyliśmy wspólnie z kolegami i koleżankami, dzielić się zdobytą wiedzą i nowymi umiejętnościami. A smak pierniczków będzie nam się kojarzył ze słonecznymi toruńskimi przygodami (O.P)