Przedszkole nr 217 Sióstr Rodziny Maryi

Aktualności


ZABAWY Z MASZYNĄ KOLORÓW

Dzieci nie mogły się doczekać zabaw plastycznych z użyciem maszyny kolorów.

Jak maszyna działa? Wystarczyło kilka kropel farb nałożyć na arkusz papieru, wprowadzić mechanizm w ruch i  niepowtarzalna forma plastyczna gotowa!  Z wielobarwnego arkusza można wyciąć ślimaka, tulipana, piramidę, słonko. Pomysłów dzieciom nie brakowało!

OTWÓRZ GALERIĘ

RODZICOM DZIECI Z NAJSTARSZEJ GRUPY - GR. MOTYLKÓW

PIĘKNIE DZIĘKUJEMY  ZA TĘ POMOC DYDAKTYCZNĄ:)

 


WAKACYJNE ŻYCZENIA


RELACJA Z POŻEGNANIA STARSZAKÓW

„Hej przedszkole do widzenia, pozostaną nam wspomnienia…” – tak dzieci z grupy Motylków w dniu 26 czerwca śpiewały podczas uroczystości kończącej pobyt w naszym przedszkolu.  Starszaki po raz ostatni spotkały się w takim gronie i w miejscu, w którym przez trzy lata bawiły się, uczyły, znalazły kolegów i koleżanki.

GALERIA: OTWÓRZ

 

Sześciolatki wierszami i piosenkami podziękowały zarówno dzieciom jak też kadrze przedszkola za wspólny czas, a średniaki z grupy Biedronek pięknie pożegnały swoich starszych kolegów. Następnie miał miejsce ważny dla Motylków moment wręczenia dyplomów i upominków.

W tym dniu nie mogło zabraknąć wspólnej modlitwy  w kaplicy. Grupa Motylków wyraziła Dobremu Bogu swoją wdzięczność za czas spędzony w Przedszkolu Sióstr Rodziny Maryi, a po drodze odwiedziliśmy naszego Patrona – Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

"Święty Zygmuncie, Patronie nasz, Ty każde dziecko z przedszkola znasz. Gdy żyłeś na ziemi troszczyłeś się stale o dzieci i mamę, o pracę dla taty, opiekuj się nami też. Rozmawiasz wciąż z Bogiem o dzieciach z Biedronek,  z Motylków i Pszczółek, o paniach i siostrach - i moje serce znasz."

Dobry Boże, dziękuję Ci za to życie które dałeś mi, dziękuję Ci za te wszystkie noce i dni, hojny jesteś tak, stworzyłeś dla nas ten piękny świat, i wszystko oddałeś nam, podziękować Tobie Boże chcę, za to wszystko co mam. (Arka Noego)
_____________________________________________________________________
 

Po oficjalnej części nastał czas na ostatnią wspólną zabawę – dzieci przeniosły się w krainę niczym z bajki, gdzie w powietrzu fruwały bańki mydlane, można było zagrać w krykieta, złowić złotą rybkę, czy spróbować swoich sił na szczudłach, a wszystko to okraszone pysznymi goframi i lodami. Taka moc atrakcji sprawiła, że nie wiadomo kiedy minął ten ostatni dzień grupy Motylków w przedszkolu.

GALERIA: OTWÓRZ

„Coś się zaczęło, coś się skończyło. Najważniejsze, że razem nam dobrze było!”

________________________________________________________________________________________

 

KOCHANI RODZICE!

 

Dziękujemy za te lata współpracy, dziękujemy za zaufanie. Dziękujemy za ciepłe słowa na pożegnanie, za każde dobro i życzliwość.

Maszyna do kolorów na pewno zainspiruje nas do przeprowadzenia z dziećmi twórczych i niezapomnianych zajęć plastycznych, DZIĘKUJEMY...


 


ZAPROSZENIE NA PÓŁKOLONIE W MARKACH


KOMUNIKATY - NOWE

Informujemy, że w okresie dyżuru wakacyjnego

będą zorganizowane grupy łączone.

__________________________________________________________________________________________

 

Wytyczne GIS, MZ i MEN z 4 czerwca dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - OTWÓRZ

 

____________________________________________________________________________________________

Zakończyliśmy przyjmowanie deklaracji na dyżur wakacyjny. Aktualnie mamy komplet dzieci.

____________________________________________________________________________________________

Dyżur wakacyjny

Przyjmujemy zgłoszenia na dyżur wakacyjny. Wszystko wskazuje na to, że będzie się on odbywał przy  dotychczasowych ograniczeniach związanych z pandemią. Deklaracje prosimy przesyłać do piątku 29 maja DEKLARACJA - POBIERZ

____________________________________________________________________________________________

Organizacja pracy przedszkola w okresie stanu epidemicznego:

 • Przedszkole będzie czynne w godzinach 07:00 — 17:00.
 • Dziecko do przedszkola należy przyprowadzić najpóźniej do godziny 08.15
 • Pory posiłków: I śniadanie - godz. 8.30; II śniadanie (owocowe) - godz. 10.00; obiad - godz. 11.20; podwieczorek - godz. 14.00
 • Ilość dzieci w poszczególnych grupach ustalona w zależności od wielkości powierzchni: gr. Pszczółki - 10 miejsc;  gr. Biedronki – 12 miejsc;  gr. Motylki – 12 miejsc - PO AKTUALIZACJI WYTYCZNYCH GIS, Z DNIA 4 CZERWCA  W GRUPACH MOŻE PRZEBYWAĆ 16 DZIECI
 • Do grupy w miarę możliwości będą przyporządkowani ci sami opiekunowie.
 • W przedszkolu nie będzie organizowanych zajęć  dodatkowych.
 • Zajęcia terapeutyczne ze  specjalistami będą prowadzone w zależności od zgłoszonych dzieci do przedszkola
 • Większość zajęć i zabaw dla dzieci będzie organizowana na świeżym powietrzu.
 • Listę dzieci objętych opieką ustala dyrekcja przedszkola na podstawie rekomendacji MEN, z pierwszeństwem dla dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
 • Jeśli liczba zgłoszeń jest większa od limitu miejsc w danej grupie, wtedy uwzględnia się sytuację rodzinno-zawodową  wskazaną  przez rodziców.

WYTYCZNE GIS  Z  4 MAJA - ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA PDF

_____________________________________________________________________________________

Procedury obowiązujące w przedszkolu  w czasie pandemii:

 1. Rodzice oddając dziecko pod opiekę placówki mają świadomość sytuacji epidemicznej w kraju i biorą pełną odpowiedzialność za podjętą decyzję.
 2. Przed wejściem do przedszkola wszystkie osoby dorosłe mają obowiązek zdezynfekowania rąk.
 3. Rodzice/opiekunowie mają obowiązek zdezynfekowania rąk, zakładania rękawiczek ochronnych i zakrywania ust i nosa maseczką ochronną
 4. Rodzice wyjaśniają dziecku konieczność przestrzegania zasad higieny – częste mycie  rąk ciepłą wodą z mydłem, unikanie dotykania oczu, nosa i ust itp.
 5. W czasie drogi do i z przedszkola rodzice mają obowiązek zapewnić dziecku, które ukończyło 4 rok życia,  indywidualną osłonę nosa i ust (maseczkę ochronną)
 6. Rodzic/opiekun przyprowadzający/odbierający dziecko do/z przedszkola zachowuje dystans społeczny w odniesieniu do pracowników przedszkola, innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m
 7. Rodzic/opiekun wchodzi na teren przedszkola tylko do wspólnej przestrzeni przedszkola, tj. na hol, z zachowaniem zasady 1 rodzic z dzieckiem na 2 m 2. Pozostali rodzice/opiekunowie pozostają na zewnątrz przedszkola, aż   zwolni się przestrzeń.
 8. Rodzic nie wchodzi do szatni, dziecko odbiera woźna pełniąca dyżur w holu, pomaga dziecku w czynnościach samoobsługowych, doprowadza dziecko do przydzielonej grupy pod opiekę nauczyciela.
 9. Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
 10. Dzieci do przedszkola są przyprowadzane/odbierane przez osoby zdrowe.
 11. Rodzic kategorycznie nie przyprowadza  do przedszkola dziecka, jeśli ktoś z najbliższego otoczenia dziecka przebywa na kwarantannie lub w izolacji.
 12. Dzieci nie mogą przynosić do przedszkola żadnych niepotrzebnych przedmiotów, w tym zabawek.
 13. Odbiór dziecka z przedszkola rodzice zgłaszają woźnej pełniącej dyżur w holu, ona monitoruje bezpieczne przejście dziecka z sali zabaw/placu zabaw  do rodzica.

____________________________________________________________________________________________________

Drodzy Rodzice,

W odpowiedzi na decyzję władz oświatowych, Organ Prowadzący postanowił, że od 6 maja br. nasze przedszkole będzie sprawowało opiekę nad dziećmi. Zgłoszenia dziecka do przedszkola należy dokonać  mailowo, najpóźniej do poniedziałku, tj. 4 maja,  do godz. 14.00, na dres: srm@przedszkole217.pl

W  zgłoszeniu prosimy podać termin, od kiedy dziecko zacznie korzystać z opieki przedszkolnej.

Apelujemy, aby z opieki w najbliższym czasie skorzystali ci rodzice, których sytuacja zawodowa do tego zmusza. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

__________________________________________________________________________________________

Drodzy Rodzice!

Prosimy o zapoznanie się z najnowszymi informacjami MEN związanymi z otwarciem przedszkoli.

Od 6 maja br. przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą otwarte.https://www.gov.pl/web/edukacja/otwieramy-przedszkola-od-6-maja

Wytyczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego pdf

 


Galeria prac domowych

Kochane Przedszkolaki!

Galeria prac domowych jest już bardzo duża! Prawie codziennie  przesyłane są do  przedszkola zdjęcia Waszych prac plastycznych i zadań,  tak pilnie wykonywanych przy pomocy Waszych Rodziców, albo starszego Rodzeństwa.

Drodzy Rodzice!

Dalej zachęcamy do fotografowania wytworów prac swoich dzieci i przesyłania ich na adres przedszkola: srm@przedszkole217.pl 

Dziękujemy Wam za współpracę, a Dzieciom za pomysłowość i zapał! 

OTWÓRZ GALERIĘ

 

 


Kształcenie na odległość

GRUPA MOTYLKI

GRUPA BIEDRONKI

GRUPA PSZCZÓŁKI

 

______________________________________________________________________________________

 

Drodzy Rodzice,

 

Psycholog przedszkolny, Pani Olimpia pozostaje do Państwa dyspozycji:  psychologolimpiaromanowska@gmail.com 

Logopeda, Pani Ania,  przygotowała krótki artykuł, zachęcamy do zapoznania się z nim    SYGMATYZM MIĘDZYZĘBOWY - SEPLENIENIE MIĘDZYZĘBOWE PDF

___________________________________________________________________________

  

WYCHOWANIE  RELIGIJNE

 

 

JĘZYK  ANGIELSKI - W co się bawić z dzieckiem w domu?

 


Gry i zabawy edukacyjne

Drodzy Rodzice,

Zamieszczmy propozycje zabaw i gier do wykorzystania w Waszych domach. Życzymy udanej zabawy:)

 

Zadania bez drukowania...w lekko świątecznym klimacie

https://kodowanienadywanie.blogspot.com/2020/04/zadania-bez-drukowaniaw-lekko.html

Interaktywne zabawy edukacyjne ITO - sklep z programami edukacyjnymi i logopedycznymi

http://www.ito.hg.pl/

Tygodnik dla najmłodszych Ola i Jaś

http://www.olajas.pl/index.html

Wydawnictwo Promyczek z myślą o dzieciach

http://www.promyczek.pl/

Dobry Pasterz

https://www.pasterz.pl/Encyklopedia/Encyklopedia.htm

Mały Przewodnik Katolicki

https://www.malyprzewodnik.pl/

Mocni w Duchu Dzieciom

https://www.youtube.com/watch?v=CkeP3Npgspc

100 pomysłów na prace plastyczne

https://ikwdomowymzaciszu.blogspot.com/2017/08/ponad-100-pomysow-na-prace-plastyczne.html?spref=fb&fbclid=IwAR0nPipEZHG4eNtenfXo4HXkllkXYeRVoQ7Iav7Dt0Zs5OJrNN_Hfu_8okY

Wartościowa bajka dla dzieci. Opowieść na czas zarazy

https://www.youtube.com/watch?v=x1YbDDpMXb8&feature=youtu.be

Szalone liczby

https://szaloneliczby.pl/przedszkole/

Pani Monia - przedszkolne inspiracje

https://panimonia.pl/category/nauka-pisania-i-czytania/

CRL - Dzieci uczą rodziców w domu

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Rozmówki Wesołej Pandy

https://www.youtube.com/results?search_query=%23Rozm%C3%B3wkiWeso%C5%82ejPandy

Eduzabawy

https://eduzabawy.com/

Polskie Radio Dzieciom

https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

Moje Dzieci Kreatywnie

https://mojedziecikreatywnie.pl/pobieranie

Poranki Freblowskie dla Dzieci

https://www.facebook.com/FROEBELpl/

Helen Doron English

https://pl-pl.facebook.com/HelenDoronMalbork

 

 


1 2 >