INFORMACJE DLA RODZICÓW 3-LATKÓW

Drodzy Rodzice,

Rok szkolny rozpoczynamy 2 września, ten dzień  jest  normalnym dniem pracy w przedszkolu, nie ma uroczystości rozpoczęcia zajęć, jak w szkole. Ramowy rozkład dnia w przedszkolu znajduje się na naszej stronie w zakładce "Organizacja".

Prosimy, aby każde dziecko rozpoczynającę edukację przedszkolną było wyposażone w następujące rzeczy:

• zapasowe ubranko w woreczku: majtki, skarpetki, bluzeczka, spodenki lub spódniczka /worek podpisany/
  • kapcie na podeszwie antypoślizgowej /podpisane/
  • wygodny strój do gimnastyki korekcyjnej w woreczku /worek podpisany/
  • wygodny strój do leżakowania w woreczku /worek podpisany/
  • duża paczka chusteczek higienicznych wyciąganych;
  • chusteczki nawilżane;
  • przybory do mycia zębów: szczoteczka i pasta podpisane markerem /kubeczeków prosimy NIE PRZYNOSIĆ//

Sugestie dotyczące ubierania dziecka do przedszkola:

• spodnie, spódniczki najlepiej na gumkę nie za luźną i nie za ciasną,
  • nakrycie głowy (także w okresie letnim)
  • bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami (dzieci myją ręce z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zamoczyć; gdy rękawy są za ciasne i nie dają się podciągnąć, dziecku trudno będzie ich nie zalać)
  • buty wyjściowe (bezpieczne, nie klapki, nie drewniaki i nie śliskie, łatwe do wkładania, zapinane na rzepy)
  • w dni deszczowe – kalosze, kurtki przeciwdeszczowe z kapturem lub pelerynki
  • kapcie najlepiej na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy (z wyjątkiem ortopedycznych) – ułatwiają dziecku samodzielne zdejmowanie i wkładanie.

PAMIĘTAJMY!

Dziecko powinno czuć się luźno, wygodnie. Nie stresujmy go niepotrzebnymi, trudnymi do założenia czy zapięcia częściami garderoby.

PODZIĘKOWANIE

WAKACJE

LEGENDY WARSZAWSKIE

OBSZERNA RELACJA FOTOGRAFICZNA SPEKTAKLU W ZAKŁADCE GALERIA - INTEGRACJA - ZAPRASZAMY:)