ZABAWY GLINĄ

18.09.2020 - zapraszamy dzieci na pierwsze w tym roku zajęcia ceramiczne. Zajęcia będą się odbywać w następującym porządku:

• gr. Pszczółki - godz. 9.00
  • gr. Biedonki - godz. 9.45
  • gr. Motylki - godz. 10.30

TEATRZYK

24.09.2020, godz. 09:00 będziemy gościć w naszym przedszkolu Teatr EDEN z Wieliczki. Dzieci obejrzą spektakl pt. Wieża do Nieba.

WARSZTATY PRZYRODNICZE

30.09.2020 - zapraszamy dzieci na warsztaty przyrodnicze z udziałem p. Romana z zagrody PER-ZOO pt. "Zwierzęta gospodarskie".

Na przedszkolnym podwórku dzieci będą miały do dyspozycji:

• klatkę z kurkami
  • zagrodę kaczek
  • wybieg z królikami
  • kozę

W bardzo przystępny sposób poznają różnice między kurą i kogutem, różnice międzygatunkowe, sprawdzą jak miękkie jest futerko królika i skąd się bierze mleko.

Zajęcia zostaną przeprowadzone dla każdej grupy  oddzielnie.

PIKNIK INTEGRACYJNY

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE -  PDF

RÓŻANIEC RODZIN

"Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty zgodnie z dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny. Kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność, wzajemnie sobie przebaczać, by żyć z przymierzem miłości odnowionym przez Ducha Bożego".  Jan Paweł II, List do Rodzin

Drodzy Rodzice,

Zachęcamy do uczestnictwa w Różańcu Rodzin, którego idea była przedstawiania na zebraniach poszczególnych grup. Więcej o tej inicjatywie na stronie:

Mamy już pierwsze chętne rodziny. Zgłoszenia oraz wszelkie pytania prosimy wysyłać do koordynatorki Różańca Rodzin - Pani Justyny z grupy Motylków: justyna.rozaniecrodzin@gmail.com
W mailu prosimy o podanie imion wszystkich osób dorosłych i dzieci, które będą się modliły oraz numeru telefonu do kontaktu.

Zachęcamy do obejrzenia programu "Rodzinny ekspres", który zostanie wyemitowany 3 października w TVP2. Gościć w nim będzie rodzina modląca się w Różańcu Rodzin.

Zaprośmy do naszych rodzin Maryję i przez Jej wstawiennictwo wypraszajmy potrzebne łaski dla nas i naszych bliskich!

14.09 - 25.09.2020

01.09 - 11.09.2020

UBEZPIECZENIE DZIECI

Deklaracje ubezpieczenia dziecka przyjmujemy do 18 września. Wypełnione deklaracje prosimy  wkładać do  wystawionej  w  holu  przedszkola skrzyneczki.  W deklaracji prosimy wpisać wybrany wariant ubezpieczenia (I wariant - 33 zł; II wariant - 45 zł). Wpłaty uiszczamy na konto Rady Rodziców.

Informujemy, że ubezpieczenie dziecka w przedszkolu jest dobrowolną decyzją rodzica.

Propozycja ubezpieczenia PZU;  ogólne warunki ubezpieczenia  PZU;  informacja administratora danych osobowych;  deklaracja ubezpieczenia dziecka

ORGANIZACJA PRACY PRZEDSZKOLA

Organizacja pracy przedszkola w okresie stanu epidemicznego:

• Przedszkole czynne w godzinach 06:00 — 17:00.
  • Dziecko do przedszkola należy przyprowadzić najpóźniej do godziny 08.30
  • Pory posiłków: I śniadanie - godz. 8.30; II śniadanie (owocowe) - godz. 10.00; obiad - godz. 11.20; podwieczorek - godz. 14.00
  • Ilość dzieci w poszczególnych grupach 25
  • Zajęcia terapeutyczne ze  specjalistami będą prowadzone według ustalonego harmonogramu.
  • Zajęcia dodatkowe według ustalonego harmonogramu
  • Większość zajęć i zabaw dla dzieci będzie organizowana na świeżym powietrzu.

Procedury obowiązujące w przedszkolu:

Prosimy o zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w przedszkolu od 1 września 2020 r. do odwołania:

Oświadczenia do wydruku, podpisania i przekazania w przedszkolu opiekunom.

WYTYCZNE GIS

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z 25 sierpnia 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – IV aktualizacja

1 2 >